Zatím nemáte plány na víkend? Pojďte se podívat, co jde navštívit a zažít v Olomouci a okolí. Preferujete historické památky, nebo přírodní krásy? Pro každého máme něco.

Historické centrum Olomouce

3 tipy na vylet v Olomouci a okoli Kde se ubytovat 1 - 3 tipy na výlet v Olomouci a okolí. Kde se ubytovat?

Jedno z nejkrásnějších historických center na Moravě i Česku. Na olomouckém náměstí, které je jedno z největších českých náměstích se nachází několik památek. Hlavní dominantou je morový sloup s názvem Sloup Nejsvětější Trojce, který katolická církev nechala postavit v roce 1716 jako oslavu konce morové epidemie. V současné době je zapsán mezi chráněnými památkami UNESCO.

V centru Olomouce najdete nespočet hotelů, AirBnB’s a hostelů. Pokud hledáte luxus, zvolte například Theresian Hotel. Pokud jste spíše příznivci levného ubytování, zvolte třeba TimeOut MiniHostel.

Zoo Olomouc – Svatý Kopeček

3 tipy na vylet v Olomouci a okoli Kde se ubytovat 2 - 3 tipy na výlet v Olomouci a okolí. Kde se ubytovat?

Ideální výlet s rodinou. Zoo Olomouc na Svatém Kopečku je ideální na procházku přírodou spojenou s poznáváním nových zvířat a relaxace pro vaše děti.

Do Zoo je to z centra opravdu kousek. Jezdí zde kyvadlový autobus z několika zastávkami po Olomouci a vy zde tedy dostanete velmi pohodlně, rychle a levně.

Pro návštěvu Zoo není třeba speciální ubytování v blízkosti. Je možné využít ubytování v centru Olomouce dle svého uvážení.

Papírny ve Velkých Losinách

3 tipy na vylet v Olomouci a okoli Kde se ubytovat 3 - 3 tipy na výlet v Olomouci a okolí. Kde se ubytovat?

Velké Losiny jsou spojeny s dlouhou tradicí výroby kvalitního ručně vyráběného papíru. Papír z Velkých Losin poznáte jednoduše a to díky logu, které vkládají do struktury papíru. Toto logo nijak neznehodnocuje papír, ale pokud dáte tento list proti světu, uvidíte krásně znak papíren z Velkých Losin, který dokládá kvalitní práci místních zaměstnanců. Do těchto papíren můžete jít na prohlídku, kde se dozvíte jak se historicky vyráběl papír a jak se vyrábí dnes.

Velké Losiny se nachází asi 70 km severně od Olomouce, což je asi hodina cesty. Ve Velkých Losinách se nachází i zámek a termální koupaliště. Doporučujeme tedy v této obci strávit minimálně jeden plnohodnotný den. O ubytování se bát nemusíte. Po městě je několik hotelů, penzionů a ubytoven, kde se můžete se celou rodinou pohodlně ubytovat.

3 tipy na výlet v Olomouci a okolí. Kde se ubytovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.