Pokud se řekne Olomoucký kraj a lázně, příliš lidí toto spojení nezná. Mnoho lidí má spojený Olomoucký kraj se zemědělstvím, čistou přírodou v horách na Jesenicku, ale nikoliv s lázeňstvím. Pokud se řekne lázně, většina z Čechů si představí lázně na západě Česka – Karlovy Vary, Mariánské lázně, Františkovy lázně. To je ale velká škoda, protože lázně v Olomouckém kraji patří k jedněm z nejlepších.

Horské Lázně Karlova Studánka

3 nejlepsi lazne Olomouckeho kraje 1 - 3 nejlepší lázně Olomouckého kraje

Nejčistší ovzduší ve střední Evropě se nachází právě na tomto místě – v malebné obci Karlova Studánka uprostřed Jeseníků. Horské Lázně Karlova Studánka jsou v současné době státní podnik, který nabízí mnoho lázeňských procedur, terapií, procedur, ale také i relaxační masáže, solnou jeskyni a různé sauny.

Pobyt nabízí jak pacientům přes pojišťovnu, tak i samoplátcům. Nečekejte příliš velký luxus, jako v moderních soukromých wellness centrech, ale krása přírody, léčivé prameny a čistota vzduchu vám to bohatě vynahradí.

Karlova Studánka je také skvělé výchozí místo pro túry a cyklovýlety po hřebenech Jeseníků. Několik kilometrů do kopce a jste za chvíli na Pradědu, nejvyšší hoře Hrubého Jeseníku.

Lázně Teplice nad Bečvou

Krásné lázně u města Hranice v centru Moravské brány. Okolí Moravské brány vybudováno na vápencovém podloží. Z tohoto důvodu je zde mnoho vápencových lomů a krasových útvarů – Zbrašovské aragonitové jeskyně, Hranická propast. Díky vápencovému podloží zde vyvěrá tzv. Teplická kyselka, která obsahuje velké množství CO2 (oxidu uhličitého). Již kolem roku 1930 byly prokázány léčivé účinky této vody a od té doby se úspěšně používá při léčení srdečně-cévních onemocnění.

V Teplicích najdete nejen lázně, ale také překrásný park a kolonádu, na které se nachází několik kaváren a restaurací. Běžní návštěvníci mohou také ochutnat Teplickou kyselku díky několika veřejně dostupným pavilonům s prameny minerální vody. Nejznámější jsou Kropáčův neoklasicistní pavilon, Gallašův pavilon, Jurikův pavilon a Janáčkův pavilon. Pavilony patří mezi architektonické skvosty a už jen díky nim byste měli tyto lázně navštívit i jen jako běžný návštěvník.

Návštěvu Teplic můžete spojit i s návštěvou Zbrašovských aragonitových jeskyní a udělat si výšlap směrem za vlakovou stanicí na nedaleký kopec, ve kterém se nachází Hranická propast.

Termální prameny Velké Losiny

Nedávno zrekonstruované a pro veřejnost přístupné termální prameny ve Velkých Losinách vás zvou na příjemnou relaxaci v devíti venkovních a vnitřních termálních bazénech, čtyři typy saun a profesionální masáže.

Díky své poloze nedaleko hor můžete naplánovat skvělý víkend pro celou rodinu. Jeden den můžete strávit na horách a druhý den relaxací v léčivých bazénech.

3 nejlepší lázně Olomouckého kraje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.